Preskocit navigáciu

Víťazný súboj

Víťazný súboj „Odhodlanie, odvaha, fyzická sila a rešpekt k súperovi sú všetko vlastnosti boxu, ktoré tiež priamo súvisia s hodnotami a princípmi NATO.“ S nasledujúcim sloganom sa v estónskom meste Rakvere začal turnaj v boxe, ktorý organizovala Britská armáda. Turnaja sa zúčastnilo 29 vojakov z 8 krajín medzi ktoré patrilo Lotyšsko, Litva, Nemecko, Slovensko, Česko, Estónsko, Poľsko a Veľká Británia. Lotyšská skupina bojovníkov, bola zložená z príslušníkov pôsobiacich na vojenskej základni CADAGA. Súčasťou tejto skupiny boli aj príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej iba OS SR). Súťaž trvala dva dni. Prvý deň prebehla kvalifikácia účastníkov a 18. decembra sa konala záverečná fight show, ktorej sa zúčastnilo až 1000 divákov. Súboje sa odohrali v 3 kolách po 2 minúty. Finálových súbojov, v jednotlivých váhových kategóriách, sa nakoniec zúčastnili až 4 príslušníci lotyšského kontingentu. Vo váhovej kategórií 80-86- kg, sa vo finále stretol lotyšský športovec s desiatnikom Martinom Zajacom, príslušníkom 21.samohybného delostreleckého oddielu/5.deleostreleckého pluku, ktorému sa po náročnom zápase podarilo vyhrať a domov si odniesť zlatú medailu. Príslušníci lotyšského kontingentu si nakoniec vybojovali 2 zlaté a 2 strieborné medaily. Je nám cťou, že práve naši profesionálni vojaci, ktorí sú aktuálne súčasťou lotyšského kontingentu, takýmto spôsobom reprezentujú nielen OS SR, ale aj celé Slovensko.